TYDZIEŃ TEMATYCZNY

Początek winiarskiej historii Ricasoli datuje się na 1141r, kiedy to stali się posiadaczami zamku Brolio. W następnych latach rodzina Ricasoli poświęca się rozwojowi rolnictwa i winnic. Od 1600 roku wina wożone były do Amsterdamu i Anglii, a na początku 1900 roku znane już było w : Chinach, Arabii Saudyjskiej, RPA, Gwatemali, Kostaryce, a potem brytyjskich koloniach afrykańskich.

Bettino Ricasoli, znany jako “żelazy Baron” ,przyczynił się do dalszego rozwoju win w Brolio,  rozpoczynając  badania w celu produkcji najwyższej jakości Chianti, zdolnego do konkurowania na poziomie międzynarodowym z wielkimi winami francuskich , niekwestionowanymi liderami czasu. Bettino Ricasoli wykonał swoje zadanie znakomicie, łącząc potencjał terroiru Brolio z postępem technologicznym i naukami stosowane do procesów winifikacji .Efektem było otrzymanie otrzymał pierwszego złotego medalu na Wystawie Paryskiej w 1867 roku.

Do dnia dzisiejszego wina Barone Ricasol stanowią najwyższą klasę win włoskich.

Irishman Company została założona w 1999 roku przez Bernarda i Rosemary Walsh jako firma specjalizująca się w budowaniu oryginalnych, a jednocześnie innowacyjnych, irlandzkich marek alkoholowych. Siedziba firmy mieści się w wiejskiej okolicy, w samym sercu regionu Carlow, będącego głównym obszarem uprawy irlandzkiego jęczmienia.
W ciągu pierwszych 6-ciu lat działalności firma skupiła się na stworzeniu receptury, produkcji i sprzedaży znakomitego, kawowego likieru Hot Irishman. Kolejny produkt – Irishman Cream został stworzony, nie po to aby konkurować z wielkim znanymi już na rynku producentami Irish Cream, ale po to by wrócić do podstaw i znaleźć najlepszy, w pełni naturalny przepis produkcji. W 2006 roku nastąpiło rozszerzenie działalności. Firma podpisała długoterminową umowę z Irish Distillers na dostawy, destylację i magazynowanie whiskey. Rok później na rynek trafiły pierwsze butelki Irishman Whiskey. W 2008 roku pod marką Irishmana pojawiła się pierwsza od ponad 50-ciu lat trzykrotnie destylowana irlandzka whiskey w wersji cask strength.
Kolejne lata to nowe edycje m.in. 12-letniego Irishmana. Whiskey od Irishman’a zdobyły wiele nagród na międzynarodowych konkursach, w tym zostały wyróżnione przez Jima Murraya (autora Whisky Bible), który uplasował je wśród najwyżej ocenionych irlandzkich trunków.
Marka rośnie w siłę i obecna jest już w ponad 36 krajach na 4 kontynentach. W roku 2016 roku, w Carlow planowane jest otwarcie największej, niezależnej destylarni w Irlandii – Walsh Whiskey Distillery.

Wszystkie alkohole z tygodnia tematycznego dostępne są w ofercie:

WINA

ALKOHOLE MOCNE

*2+1 PRZY ZAKUPIE 2 DOWOLNYCH WIN LUB ALKOHOLI MOCNYCH Z TYGODNIA TEMATYCZNEGO OTRZYMAJĄ PAŃSTWO DODATKOWO 1(NAJTAŃSZE) ZA 1 ZŁ
*3+3 PRZY ZAKUPIE 3 DOWOLNYCH WIN Z TYGODNIA TEMATYCZNEGO W CENIE POWYŻEJ 50 ZŁ OTRZYMAJĄ PAŃSTWO DODATKOWO 3 (NAJTAŃSZE) KAŻDE PO 1 ZŁ
*3+2 PRZY ZAKUPIE 3 DOWOLNYCH ALKOHOLI MOCNYCH Z TYGODNIA TEMATYCZNEGO W CENIE POWYŻEJ 50 ZŁ OTRZYMAJĄ PAŃSTWO DODATKOWO 2 (NAJTAŃSZE) KAŻDE PO 1 ZŁ